Kontaktujte nás

Čo vieme automatizovať

Čo mi Smart Home prinesie?

Loxone Smart Home  zjednodušuje a zefektívňuje vaš každodenný život. Prispôsobí sa požiadavkám celej vašej rodiny a bez toho, aby vás tým zaťažoval berie do úvahy vplyvy počasia, ročného obdobia a váš životný štýl. Automaticky sa postará napr. o zdravé prostredie, šetrenie energie a atmosféru domova. Prečítajte si viac o tom, ako vám Loxone spríjemní bývanie.

Osvetlenie

Každý vie, aké je nepríjemné chodiť po dome za tmy alebo hľadať vypínače s plnými rukami, keď sa domov vrátite z nákupu. V inteligentnom dome sa svetlá zapínajú samé, vždy keď vkročíte do miestnosti. A nielen to, vedia sa prispôsobiť svojou intenzitou a farbou fáze dňa. Ak idete večer na toaletu, posledné čo potrebujete je, aby vás ožiarilo intenzívne modré svetlo, ktoré vás zbytočne preberie.

Svetlá môžete spínať,  stmievať, či dokonca meniť ich farbu. Jedným tlačidlom viete ovládať až 12 rôznych svietidiel. Inteligentné osvetlenie zvláda celú škálu funkcií. Už to nie je iba zapnúť/vypnúť. Svetelné scény prinášajú zaujímavé spestrenie každodenného života.  Vhodnou kombináciou týchto svetiel dosiahnete navodenie tej správnej atmosféry napríklad pre sledovanie TV alebo na párty s priateľmi. Jednoduchým stlačením tlačidla, alebo použitím mobilnej aplikácie viete meniť predvolené svetelné scény. Aby ste si boli pri odchode z domu istý, že ste vypli všetky svetlá v domácnosti, jednoduchým trojklikom vypnete všetky svetlá naraz.

Multimédiá a zábava

So systémom Smart Home od LOXONE je možná vynikajúca integrácia audia do každej miestnosti. Ihneď po rannom príchode do kúpeľne sa spustí vaša obľúbená hudba. Multiroom audio môžete tiež použiť aj k ďalším inteligentným funkciám, ako napríklad budík, zvonček, alebo alarm. Jediným tlačidlom z pohovky dôjde k vytvoreniu atmosféry ako v kine. Zapne sa TV s vaším obľúbeným programom, zatiahnu sa žalúzie, stlmí sa svetlo. Dokonalá atmosféra.

Multimédiá výborne doplní systém inteligentného osvetlenia, pretože k prehrávanej hudbe ľahko nastavíte vhodnú svetelnú scénu. Túto funkciu využijete nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri sledovaní filmu. Zvukové a svetelné efekty sa dokonalo dopĺňajú. V kombinácii audia, osvetlenia a tieniacej techniky v tomto inteligentnom systéme sa vám vaša domácnosť plne prispôsobí. To je jedna z hlavných výhod využitia centrálneho inteligentného systému.

Tieniaca technika

Inteligentná tieniaca technika od LOXONE vám zaručí pohodlné ovládanie z akéhokoľvek miesta. Náš inteligentný systém si poradí s akoukoľvek tieniacou technikou, ako napríklad, markízy, rolety, žalúzie, závesy ...

Samozrejmosťou pri tieniacej technike je, že systém si sám reguluje všetky prvky podľa ročného obdobia, postavenia Slnka, či poveternostných podmienok, aby nedošlo k prehriatiu, alebo vychladeniu priestorov v domácnosti. Táto samoregulácia rovnako zabezpečí ochranu pred vznikom škôd na tieniacej technike, napríklad pri silnej búrke, vplyvom vetra a podobne. Nechajte tieniacu techniku pracovať za vás. Automatické ovládanie tienenia oceníte v každom ročnom období. Technika sa prispôsobí automaticky tak, aby ste sa doma cítili komfortne. Ráno vás zobudia prvé slnečné lúče , a večer sa vaše žalúzie automaticky zatemnia, aby ste mali doma súkromie.

Tieniaca technika sa tiež dá ovládať buď pomocou spínača, alebo prostredníctvom tabletu, či mobilu. Ovládacie prvky na žalúzie, alebo rolety sú poväčšine umiestnené v blízkosti okien a je nepohodlné ovládať každé okno samostatne. S inteligentnou tieniacou technikou môžete ovládať všetky prvky tienenia naraz a podľa potreby z pohodlia vašej sedačky a pokojne aj z inej miestnosti.

Kúrenie

Miestnosti zahrnuté do inteligentnej inštalácie od LOXONE majú v každej situácii ideálnu teplotu. Inteligentné vykurovanie, reguluje teplotu na úrovni jednotlivých miestností úplne samostatne. Pozná dokonale správanie sa každej miestnosti a vie, kedy má zapnúť a kedy vypnúť, aby v určitú hodinu mala miestnosť požadovanú teplotu. 

Berie ohľad na víkendy a štátne sviatky, rozozná neprítomnosť a navyše dokonale spolupracuje s tieniacou technikou. V každej miestnosti si môžete individuálne nastaviť teplotu, ktorá je vám príjemná. Zatiaľ čo napríklad v spálni by ste mali mať chladnejšie, v obývačke, alebo kúpeľni oceníte teplejšiu klímu. Nebudete už riešiť chladné, alebo naopak prehriate miestnosti, ktoré potom musíte vetrať a tak plytváte energiami. 

Natrvalo si nastavíte v každej miestnosti požadovanú teplotu a nemusíte sa tým zaoberať každý deň, ani zmenou ročného obdobia.

Ventilácia a klimatizácia

Inteligentná klimatizácia vám zabezpečí ideálnu teplotu v každej miestnosti. Už nebudeme musieť myslieť na to kedy treba vetrať. V inteligentnom dome klimatizácia plne spolupracuje s kúrením a tiež s tieniacou technikou. V prípade vašej neprítomnosti pracuje úspornejšie a tým šetrí energiu. 

Inteligentná ventilácia má mnoho funkcií. Nezabezpečuje iba ochladzovanie vzduchu v miestnosti, ale aj výmenu vzduchu, čím zabezpečuje účinné vetranie. Stará sa tiež o zvlhčovanie, alebo odvlhčovanie vzduchu, čím predchádza nepríjemnému šíreniu plesní a zabezpečuje tak zdravšie prostredie pre život. S použitím filtrácie a ionizácie sa klimatizácia postará aj o dezinfekciu vzduchu a odstránenie baktérií.

Záhrada

Či už na svojom pozemku pestujete ovocie, zeleninu, okrasné stromčeky alebo kvetiny, systém inteligentnej záhrady určite oceníte. Aj samostatný trávnik vyžaduje presné zavlažovanie, aby bol vždy krásny zelený. Iba málo kto má čas, aby sa staral o pravidelnú a presnú zálievku záhrady. 

So systémom LOXONE Smart Home na to už nebudete musieť vôbec myslieť. Dať rastlinám dostatočnú zálievku je v niektorých mesiacoch nutné aj 2- 3x denne. O to všetko sa postará automatizácia. Automatické závlahové systémy vám šetria čas a tiež aj spotrebu vody.

Systém inteligentnej záhrady sa naprogramuje sám. Nemusíte sa o nič starať. Závlaha je vždy automaticky prispôsobená počasiu a ročnému obdobiu. Nestane sa tak, že v prípade dažďa alebo búrky sa spustí závlaha, ako sa to stáva pri bežných neinteligentných závlahách, kde potom dochádza k stratám. Systém sa rovnako ľahko prispôsobí aj zmenám času pri západe a východe Slnka a tomu prispôsobí aj čas zalievania, aby nedošlo k poškodeniu rastlín vplyvom slnka a vody naraz.  O vašu záhradu sa tak nemusíte už po príchode domov starať.

Zabezpečenie

Chcete ochrániť svoj majetok? S inteligentnou domácnosťou od LOXONE dostanete plnohodnotný alarm bez potreby ďalších nákladov. Systém využíva už integrované prvky ako napríklad pohybové senzory alebo audio systém a vytvorí tak praktický alarm. “Panik” tlačítko alebo simulácia prítomnosti sú ďalšie prvky zvyšujúce zabezpečenie domácnosti.

Domácnosť môže byť vždy monitorovaná prostredníctvom zabudovaných kamier. Nech už uvažujete o inštalácii kompletného kamerového systému, pohybových senzorov, alebo špeciálnych čidieľ reagujúcich na ľudské teplo, s centrálnymi funkciami inteligentného domu je všetko možné.

Videovrátnik

Vďaka video vrátnikovi a telefónu budete vždy vedieť, kto stojí pred vašimi vchodovými  dverami. S návštevníkom môžete rozprávať dokonca aj vtedy, ak práve nie ste doma, celý video prenos vidíte na vašom mobilnom telefóne. S návštevou sa tak viete rozprávať aj na diaľku.

V čase vašej neprítomnosti  tak môžete vpustiť domov kuriéra, ktorý vám doniesol balík, alebo dieťa, ktoré si doma zabudlo kľúče.

Meranie spotreby

S LOXONE Smart Home systémom budete mať prehľad o spotrebe elektrickej energie, vody, alebo plynu. Meranie spotreby je presné, prehľadné a poskytuje vždy aktuálne informácie. Vytvárajte si užitočné štatistiky a šetrite tak s energiami. Majte prehľad nad svojou domácnosťou a buďte informovaný. Mnoho ľudí, si zaobstará systém LOXONE Smart Home z dôvodu komfortu a úspor. Úspory sú na rozdiel od vášho komfortu pomerne ľahko merateľné. Vďaka možnosti automatickej regulácie ušetríte nie malé peniaze. Bez akejkoľvek práce navyše.

Sauna

Ovládajte svoju saunu na diaľku. Zapnúť, či vypnúť ju viete podľa potreby. Nech už ste na ceste z práce, alebo práve lyžujete, vašu saunu si viete predhriať pred príchodom domov na požadovanú teplotu. Nastavte si tiež požadovanú svetelnú atmosféru, hudbu a dokonca aj vôňu. Každý člen domácnosti má iné požiadavky na to, ako by mala ideálna sauna vyzerať. Niekto uprednostňuje menej svetla, iný zas nižšiu teplotu.

Pri inteligentnej saune si môže každý člen domácnosti nastaviť svoje ideálne podmienky pre saunovanie pomocou režimov s prednastavenou teplotou, osvetlením, vôňou či hudbou.

Bazén

Máte na záhrade bazén, alebo uvažujete, že si ho zaobstaráte? Klasické bazény sú veľmi náročné na údržbu a ich systémy už nepatria do modernej domácnosti. Bazén v systéme LOXONE Smart Home má hneď niekoľko výhod. Napríklad si sám dokáže kontrolovať kvalitu a teplotu vody. Samozrejmosťou je automatické rolovacie zastrešenia bazénu v prípade nepriaznivého počasia alebo chladného ročného obdobia, či automatický solárny ohrev.

Okrem kontroly kvality a teploty vody vás inteligentný bazén upozorní aj na pád osoby do bazéna, čo oceníte nie len v prípade, že máte doma malé deti. Všetko dianie v okolí bazéna môžete sledovať online na mobilnom telefóne, alebo tablete. Bazén využíva praktické bezpečnostné senzory, ktoré vás vždy upozornia na akýkoľvek problém. Funkcie bazéna vám prispôsobíme na mieru, podľa vašich individuálnych požiadaviek.