Kontaktujte nás

Prečo Loxone

Predstavte si bezstarostné bývanie

Ako vznikla myšlienka priniesť inteligentné a bezstarostné bývanie všetkým?

Všetko sa začalo v roku 2008 v Rakúsku. Thomasa Mosera a Martina Öllera zaujala myšlienka domácej automatizácie pre väčší komfort, pohodlie a úspory. Hľadali praktické riešenie pre automatizáciu svojich domácností, žiadnu vhodnú alternatívu však na trhu nenašli. Riešenia, ktoré boli na trhu, boli cenovo nedostupné  a veľmi zložité pre bežné ovládanie. Podmienkou bolo, mať systém dostatočne inteligentný, jednoducho použiteľný a zároveň cenovo dostupný. A tak bol vyvinutý systém LOXONE Smart Home.

LOXONE zabezpečuje kompletné riadenie a automatizáciu domácností od ovládania žalúzií, alarmu cez ovládanie a stmievanie osvetlenia, audio, kúrenie, až po zavlažovanie trávnika. Toto riešenie domácej automatizácie je založené na Miniserveri, ktorý ovláda všetky integrované prvky a zabezpečuje tak vysoký komfort bývania. Systém od LOXONE je možné naprogramovať podľa akýchkoľvek požiadaviek.

Loxone centrála Kollerschlag, Rakúsko

Misiou spoločnosti LOXONE je, aby každý mohol žiť v inteligentnej domácnosti. Dnes už to nie je žiadny luxus alebo scifi. Pomaly sa to stáva štandardom bývania súčasnosti. Viac ako 250 zamestnancov spoločnosti LOXONE po celom svete sa každý deň snaží meniť k lepšiemu spôsob ako bývame. A darí sa im to. Vďaka desiatkam tisíc inštalácií patria k najvýznamnejším hráčom na svete.

Zakladatelia spoločnosti LOXONE všetko testovali na svojom bývaní a šírili osvetu a skúsenosti ďalej do sveta. Rovnako aj my v MOVYS, a.s. to s inteligentným bývaním a pracovným prostredím máme takpovediac odžité.

Ako pristupujeme k návrhu inteligentných domácností u nás v MOVYS?

Niektorí naši kolegovia bývajú v inteligentnej domácnosti a teda z vlastnej skúsenosti poznajú potreby našich zákazníkov. Inteligentné riešenia sme zaviedli aj v našich firemných priestoroch, kde sa každý môže s technológiou každý vžiť.

Dôležitou a kľúčovou oblasťou každej realizácie je fáza návrhu. Naše praktické skúsenosti vám ušetria finančné prostriedky a prinesú želaný komfort do vašej domácnosti. Náš team má za sebou dostatok projektov, aby realizácia u vás prebehla hladko. Opierame sa o viac ako 25 rokov skúsenosti s inžinierskou a projekčnou činnosťou. 

"Ak naše riešenia umožňujú klientom kvalitnejšie a rýchlejšie komunikovať, ak pomáhajú chrániť zdravie, majetok a životy ľudí, majú ekologický aspekt alebo iné prínosy, vtedy technológia a technika zrazu dostávajú ľudskejší rozmer a to dáva našim inováciám nový zmysel."